fbpx

O projektu

Charakter a místo stavby

Místo stavby se nachází na pozemku v ulici Polákova v rezidenční části města Hradce Králové, jedná se o poslední proluku v dané oblasti.

Záměr je vytvořit moderní bytový dům zapadající nejen do okolní zástavby, ale splňující i prvky současné architektury.

Urbanistické a architektonické řešení

Novostavba bytového domu svým umístěním kopíruje linii okolních domů v ulici Polákova a zároveň tak vytváří chráněný vnitřní prostor pro terasy a zahrádky se zelení pro relaxaci a odpočinek.

Hmota bílé a tmavé barvy plynule navazuje na okolní zástavbu rodinných domů nejen svou vodorovnou linií na fasádě, ale i římsou navazující na stávající domy a soklem díky kterému stavba působí velice vzdušně.

Barevné dělení fasády včetně zakončení rohovými prosklenými okny ve dvou podlažích, přirozeně dotváří uliční pohled.

Uskočené poslední podlaží opticky snižuje výšku stavby a vytváří  prostor pro terasy sloužící k odpočinku.

Nejvyšší svislou dominantu a zároveň vstup do objektu tvoří věž antracitové barvy, která je z části po celé výšce zvýrazněna okny.

Rámování v antracitové barvě s balkóny dodává stavbě hravost a styl.

Stavební řešení

V rámci stavebního řešení je použito vždy vysoce kvalitních materiálů i stavebních technologií, které spojeny dohromady vytváří nadstandardní bydlení zohledňující potřeby moderních lidí všech věkových kategorií. Především výběrem stavebních materiálů je kladen důraz i na zachování hodnoty stavby v čase.

Konstrukce budovy vychází v základech z betonového monolitu, ve kterém jsou situována garážová stání.

Všechny tři podlaží s byty jsou zděné konstrukce z lícového zdiva YTONG.

O klid v bytech a perfektní tepelnou izolaci se zaslouží i plastová okna s izolačními trojskly s nadstandardním protihlukovým útlumem. Fasáda je zateplena kontaktním zateplovacím systémem s izolací tloušťky 200mm. Dobré tepelně izolační vlastnosti, nehořlavost a akustický útlum jsou samozřejmé vlastnosti opláštění budovy. Všechna okna (včetně střešních) jsou osazena venkovními žaluziemi. Energetická náročnost budovy B – velmi úsporná.

Vnitřní sádrové omítky pak zajistí nejen perfektní vzhled, možnost kdykoliv bez zjevných stop zasádrovat díru po přemístěném obrazu, ale budou se podílet i na udržení příjemného klimatu v bytech svojí schopností stabilizovat vnitřní vlhkost. Jejich velkou výhodou je i to, že i v novém bytě lze bez problémů vymalovat sytými odstíny beze změn kvality barvy kvůli interakci barvy s vápnem obsaženým v jinak běžně používané štukové omítce.

Vytápění bytů a ohřev teplé užitkové vody je řešeno samostatnými plynovými kotli nejvyšší kategorie v každém bytě. Odpadá tak nutnost rozpočítávání energií, každý byt platí jen svou spotřebu. Jednotlivé bytové jednotky mají podlahové topení v koupelnách a na WC, s možností inteligentní regulace. V koupelně kromě podlahového topení naleznete i  žebříkový radiátor.

Všechny byty jsou osazeny klimatizačními jednotkami v obytných místnostech.

Internet – každý byt je připojen přímo na optické rozvody v Hradci Králové svým vlastním optickým kabelem.

V rámci slaboproudých rozvodů je samozřejmostí rozvod pro STA a SAT, ale v každém bytě je i rozvod strukturované kabeláže pro vytvoření domácí PC sítě, případně napojení SMART elektroniky a připojení k internetu. Komunikaci s návštěvami od vstupu do objektu, ale i elektrické otvírání dveří zajistí domovní videotelefon.

Už i v rámci standardního provedení bytů je pro obklady a dlažby použita italská keramika. Stejná keramika je použita i v rámci společných prostor.

Výběr materiálů, zařizovacích předmětů i armatur a jejich sladění je velmi pečlivě  zpracován architektem a obsahuje nejen vybrané kvalitní materiály s předpokladem dlouhé životnosti a snadné údržby, ale je proveden tak, aby byt zůstal dlouho moderní a trendy. Samozřejmostí v tomto ohledu je nejen poradenství a spolupráce s architektem v rámci tvorby vlastního stylu bydlení, ale i samotná realizace klientských změn.

Nabízené služby pro budoucí vlastníky bytů:

V případě zájmu o koupi bytu v rámci Rezidence Polákova jsme schopni zajistit zdarma a nezávazně porovnání hypotečních úvěrů u všech bankovních institucí. Stejně tak jsme budoucím vlastníkům připraveni pomoci při prodeji jejich stávající nemovitosti, pro zajištění maximální návaznosti a minimálních starostí spojených s procesem PRODEJ – KOUPĚ.

Díky spolupráci s řemeslníky mnoha profesí jsme novým vlastníkům zároveň připraveni zajistit i následné služby, jako je návrh a výroba kuchyňské linky, montáž a zapojení el. spotřeničů, výmalba, … Jsme připraveni v rámci možného splnit Vaše přání související s koupí bytu, přestěhováním a mnoho jiných, avšak potřebných maličkostí.